Stezka korunami stromů a Království lesa

1. září 2018 v 14:04
Úterý.

Dnes chceme vidět Stezku korunami stromů. Nejlépe se nám cenově vyplatí rodinný balíček, kde kromě Stezky navštívíme Království lesa (prolézačky pro děti) a máme v tom cestu lanovkou nahoru i dolů.
Daník musí se spánkem vydržet na později, jinak bychom to časově nestíhali. Stezku sice vidíme z okna chaty, ale vím, že s cestou je to časově náročná záležitost.
Vyrážíme tedy sbaleni na cestu po deváté hodině.
Lanovkou se přepravíme nahoru, obhlédneme magnetky ve stánku se suvenýry a jdeme na to.

Počasí nám přeje, je teplo tak akorát a výhled bude parádní.
Dan chvilku zdrhá všemi směry, zbytek cesty jede na kočárku a nadává nám, že chce ťapat. Vojtík zdolává překážky na cestě, které jsou tam pro zpestření trasy. Nově jsou taky po zábradlí rozmístěné dřevěné sošky ptáčků, žijících v okolí včetně budek (tu mám vyfocenou jen jednu, protože jsem si jich všimla pozdě). U každého ptáčka je cedule s informacemi o něm a reálnou fotkou.
Cestou jsou i různé krátké hry pro děti a otázky i pro dospělé, ty se týkají výhradně výstavby Stezky a použití materiálu v ní. Otázka, která mě zaujala byla: Za jak dlouho vyroste v lese sirka? Prý za 6 hodin.
Výhled se nám moc líbí, dokonce i Vojtu to zajímá. Poprosíme kolemjdoucí o společné foto, máme jich málo, tak je pro nás vzácné. (v dnešní době se člověk dost bojí někomu svěřit foťák, tady ale nemají kam utéct :-D )

Cestou dolů jedou Vojta s Honzou na tobogánu. Vede asi z půlky trasy a hlavně Vojta je nadšený. (letos se konečně přestal bát adrenalinových zážitků). Dole na nás čekají a společně koupíme fotky jejich jízd na památku. Honza se tváří skoro vyděšeně, Vojta se řehtá :-)

Království lesa je kousek od Stezky dolů.
Je to vlastně jedno velikánské hřiště pro děti i dospělé se spoustou prolézaček, hradů, domečků, dvěma obřími trampolínami, pískovištěm a tak dále. Je zde i více míst s občerstvením, ale ceny jsou opravdu strašné. Nekoupíme zde nic. Ostatně pití i svačinku jsme dětem sbalili a my to vydržíme.
Daniel dává najevo únavu, je protivný, ale spánku zdatně odolává v kočárku ještě další hodinu. Nakonec přemožen usíná skoro na dvě hodiny. Vojta mezitím řádí sám, nebo s Honzou, já hlídám.

Po druhé hodině se vydáváme dolů, najíme se u nás v chatě (máme polopenzi, ale oběd se dá zaplatit zvlášť) a jdeme chvíli nabrat síly na pokoj.
Po krátkém odpočinku míříme na místní hřiště. Čas pěkně utíká a tak se jdeme přichystat k večeři.
Vojta má špagety jako předchozí večer, chutnaly mu a jiné jídlo si nevybral. Já si dávám svíčkovou (mimochodem vynikající, taky ji mám za pobyt dvakrát) a Honza volí guláš. Daník se má nejlíp, ten dostane od každého něco a po koupání navrch Sunar :-D

Prima den. Děti usnuly utahané jako koťata. My taky, ale tentokrát déle než včera.


Stezka korunami stromů

Tobogán dolů

Vzácná fokta celé naší rodiny

Výhled na Lipno a zhbuba vprostřed taková hodně tmavá červená budova je naše chata Lanovka

Království lesa (soubor prolézaček, skluzavek, trampolín,...)


I hezké naučné věci tam byly

Obří trampolína

Tatínek se snažil :-)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 1. září 2018 v 19:22 | Reagovat

Taková dovolená je bezvadná. Sice se utaháte pohybem, ale zase nemusíš vařit a pod., takže se věnujete dětem a to je fajn.

2 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 3. září 2018 v 21:46 | Reagovat

Dvě fotky tam jsou - v pořádku.

3 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 11. září 2018 v 22:22 | Reagovat

Už je jich tam hodně a jste tam moc hezky. Konečně to jde-zatím bez problémů, že?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama