Hopsárium a Frymburk

26. září 2018 v 9:24 |  Lipno
Den čtvrtý - čtvrtek.

Na Lipně je opravdu nádherně. Ani jsme netušili, kolik vyžití pro děti se tu dá najít. A hlavně že máme díky Daníkovu spaní problém stihnout vše, co jsme chtěli.

Dneska poprvé trochu prší a je hodně chladno proti předchozím dnům, takže na šlapadla můžeme zapomenout. Vojtovi se to moc nelíbí, moc na ně chtěl, ale slíbili jsme mu, že šlapadla vyzkoušíme v Doksech. Tady že zkusíme něco, co v okolí nemáme.

Vydáváme se tedy do místního Hopsária. Vstupné se platí sice za všechny čtyři, ale pořád nás to na hodinu nevyjde draho a nakonec to nám i dětem bohatě stačí.
Hopsárium není na velkém prostoru, ale skýtá super možnosti a zabavíme se opravdu všichni. Daníka nejprv dáváme do bazénku s balónky. moc se mu to líbí, akorát že je jaksi hází po všech dětech a ven do okolí. Tak přejdeme raději na něco bezpečnějšího pro okolí :-)
Vojtík řádí v patrové soustavě klecí. Je tam skluzavka pro dvě děti vedle sebe. Je tam dělo na pěnové míčky a dole žíněnky, spoustu míčků, které se dají házet do stroje, co je vcucne, vyhází nahoře do koše a ten se po čase vyklopí na děti. Popsat to moc dobře neumím, jisté je, že tam nakonec řádíme všic hni čtyři a Daniel je nadšený z klouzání i z míčků všude kolem něj. Víceméně se nikde nemůže zranit, všude je vše obalené molitanem (až teda na to, že se praštil do hlavy, ale taky tam byla molitanová vrstva). Dál zkusí děti i nafukovací hrad a trampolínu, ale klece vítězí.
S Honzou i dětmi jsme splavení, ale tolik úsměvů jsem dlouho neviděla.

Venku se mezitím rozpršelo. Jen jsme se vrátili do chaty pro nějaké věci a vyrážíme do Frymburku do aquaparku. Ještě předtím se chceme najíst. Hledáme něco vhodného, no nakonec zapadneme do pizzerie. Cenově by se mohla rovnat s Prahou, což nás nemile překvapí. Takže se nakonec dělíme jen o jednu pizzu. Přesto nám to jakžtakž stačí. Hlavní je, aby se najedli děti. Ty zajímá obří akvárium, u kterého jsme se usadili.

Po jídle se přesunujeme do bazénu. Prší už hustě a je nevlídno.
Kupuju vstup na hodinu a půl, dostáváme čipy a hurá převlékat. Daník dostává koupací plínku, kterou zde naštěstí akceptují. (to vše jsem měla vyřízené už z domova, zjistila jsem si vše předem, tak mě ani nešokovala cena vstupu) Můžeme vyrazit.

Je tu jeden veliký bazén, rozčleněný na části. Vojtík nikde nestačí, hodí se mu, že se naučil udržet nad vodou. Plavání bych tomu úplně neříkala, ale neutopí se. Je tu relaxační zóna přímo v bazénu, kde jsou udělaná jakoby lehátka. Voda je ale studenější ne by se nám líbilo. dál je tu docela velký tobogán, který si moc užívá Vojtík. Dětský bazének (tam jsem nejvíc já), je zde teplá voda a naší kachně se tu líbí. Bože, kolikrát se to dítě potopilo, otřepalo a jelo se dál... Ve výčtu zbývá už jenom vířivka s velmi teplou vodou y venkovní bazén s taktéž velice příjemnou teplotou. Nevýhodou je stále déšť, který rychle ochlazuje hlavy návštěvníků.

Děti se vyřádily, unavily a cestou k večeři jsou mírumilovné a hodné. Taky brzo usínají.
Byl to skvělý den.
Budu dlouho vzpomínat.


Takže nejprve Hopsárium (výběr byl těžký, takže je jich více)

Kuličkový bazének - netřeba slov


Vojtíšek u balonkového děla

Daník hází balonky do stroje, který je vcucne nahoru, odkud padají na děti

Daník vpředu, Vojtík modré tričko (čekají až spadne nálož míčků)

Padá! (ohromná legrace pro všechny)

S tatínkem na hradu


Maminka se ráda obětovala na klouzačku :-)

V pizzerii

Vodníci

Tobogán
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kitty Kitty | E-mail | Web | 26. září 2018 v 15:31 | Reagovat

Přeji vám, že jste si jako rodina tak hezky zařádili ;-)

2 Jan Turon Jan Turon | E-mail | Web | 4. října 2018 v 18:52 | Reagovat

Lipno, to je tak trochu naše moře

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama