Jak jsme lovili ovečky

8. července 2018 v 16:20
Pro ty, kdo vůbec netuší o čem je řeč, trochu popisu.
Existuje dětský kanál v televizi jménem Déčko. Jeho animace jsou roztomilé, vyhrály dokonce nějakou cenu za originální zpracování pro děti.
Hlavními průvodci jsou duhové ovečky. Ráno v 6 vítají na Déčku nový den a začátek programu a večer v 8 chodí spát a program vypínají. Před šestou hodinou spí na louce. Moje děti to rádi sledují.

Každé prázdniny má Déčko soutěž pro děti a letos je to o zmizení oveček. Před prázdninami totiž při večerním přechodu sešly ovečky z cesty, ztratily se a teď jsou zaběhnuté na různých místech ČR. Úkolem dětí je ovečky hledat na různých stanovištích a hledat hesla.
Ke splnění úkolu jim stačí tři hesla, ale jedno musí být ze stanoviště červeného a jedno ze zeleného.

Moc se mi ta hra líbila a protože mám od letoška chytrý mobil, přihlásila jsem Vojtíka taky.
Předtím jsem prostudovala mapu a vytipovala místa, kde se porozhlédneme. S velkou radostí jsem zjistila, že u nás v Boleslavi máme dvě stanoviště a každé v jiné barvě, což je naprosto super. Třetí místo jsme se chystali navštívít na konci srpna až pojedeme na dovolenou na Lipno a budeme se stavovat na zámku Hluboká.

Dneska jsme vyrazili obejít naše městská místa a nejen že jsme uspěli, mi dokonce získali hesla všechny tři. Netušila jsem, že je to možné. Oni totiž děti dostali každý svoje heslo na jednom místě. Zkusmo jsem je zadala obě a ono to fungovalo!
Takže soutěž máme splněnou, ale rozhodně budeme hledat ovečky dál. Ono jde totiž i o to, že v mobilu i na počítači se po přihlášení ke hře a k hernímu účtu zobrazí po zadání hesel obrázky, které konkrétní ovečky jsme nalezli a to se dětem líbí.

Takže podle mapy rozhodně hodláme najít heslo ještě v Benátkách nad Jizerou (máme tam příbuzné) a pak na té slibované Hluboké.

Takže lovu zdar!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 8. července 2018 v 20:50 | Reagovat

Může to být zajímavé a pokud máte hledání spojené s výlety, je to prima hra.

2 Týna Týna | Web | 8. července 2018 v 20:54 | Reagovat

[1]: Jojo, tak je to přesně vymyšlené. Museli si s tím dát obrovskou práci. Děti mají jezdit s rodiči na výlety a jako bonus sbírají ta hesla. Navíc jsou stanoviště přírodní (ty fungují na principu hledání kešek, je tam krabička s heslem, která se po opsání vrátí na původní místo) a místa, kde se musí na pokladnu na určené místo. Ovšem pokud nechcete prohlížet to, co je v budově, nemusíte a heslo dostanete na pokladně zdarma (to mě až překvapilo)
Alespoň si na tom místě dneska za 20kč vyrazil minci :-)
Ať mají nějaký výdělek. Kdyby tu dvacku zaplatilo každé dítě, byl by to i tak slušný příjem, on tam chodí málokdo. Je to galerie totiž. Dětem to nic neříká. Takže prázdninová hra některá místa ještě zatraktivní.

3 Lydie Lydie | 23. července 2018 v 23:10 | Reagovat

Tak to je fajn, že to funguje. Já jsem o té hře slyšela na "déčku" , ale mě to moc nezajímalo, protto že bych to stejně nehledala....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama