Tichá domácnost

12. května 2018 v 19:27
Název dost zavádějící, nebo také mající více významů.

Včera u nás od rána zavládlo ticho. Z mé strany. Ne že bych s kluky nemluvila, ale já jsem nemluvila. Ani písmenko. Šepot nebo maximálně chrčivý chrapot bylo to jediné, co jsem zvládla.
V krku mě pálilo, polykat jsem skoro nemohla. Dusil mě kašel a rýma mi znemožnila téměř dýchat nosem.
Ze školy jsem zamířila na ORL. Čekám před dveřmi do čekárny, byla jsem tu brzo. Přišlo mi divné, že tam není fronta. Aspoň pár lidí tam tou dobou již čekává. Pak mi došlo, že je lichý týden a já špatně pochopila ordinační hodiny. V pátek jsou tam jen sudé týdny. V ty liché, slouží doktor v jiné ordinaci, kam se mi popravdě nechtělo hned z rána, protože Dan by nestihl spát.

Zamířili jsme tedy domů a lehli si oba.
Po spánku jsme se rozkoukávali asi půl hodiny a pak jsem vyrazila na autobus na polikliniku.
Vytáhla jsem kočár po asi 30 schodech a udýchaně vpadla do čekárny. Byli tam asi 4 lidi. Jenže sestra zmařila moje šance. Přišla jsem po limitu. Ordinace zavírala v 10:30 (uhozená pracovní doba) a bylo 10:25. Jenže mají upozornění, že posledního pacienta ošetří 15 minut před koncem. Vykázala ještě jendoho pána (on ji ale neslyšel, protože šel se zalehlýma ušima).
Nu což, pravidla platí pro všechny. Obrátila jsem se tedy nazpět k domovu.
Jiné dostupné ORl zde nemáme, tak jsem šla do lékárny. Tam jsem koupila hříšně drahé pastilky do krku a lékárnice mě potěšila alespoň tím, že máme funkční ORL pohotovost (to mě vlastně nenapadlo, ač s Vojtíkem a ušima jsem tam byla mockrát).

Doma mě napadlo ještě poslední řešení.
Ono na tom "mém" ORL se střídají doktor a doktorka a každý má ještě jednu ordinaci jinde. On ve Škodovce, kam mě už nevzal a ona v Hradišti. S jásotem jsem zjistila, že ona ordinuje i v pátek až do 13:00. Honem jsem volala, protože jsem netušila, zda má propojenou kartotéku s jiným městem. Naštěstí ano.
Do toho se vzbudil nevrlý Honza, když už měl Daník botky. Spěchala jsem, měla jsem půl hodiny na dojezd, pak už taky měli časový limit...
Nakonec Daník zůstal doma, protože se od táty odmítl hnout.

Stihla jsem to.
Antibiotika jsem nakonec o fous nevyfasovala. Zato rad a letáčků s názvy léků, které si mám obstarat hodně.
V Boleslavi jsem dopořídila ještě pastilky na odhlenění, kapky do nosu, kloktadlo a zapadla domů.
Kluci byli skvělí. Honza s vojtíkem oškrábali brambory, uvařili je a moc toho po mně nechtěli.
Oslava Vojtíkových narozenin byla skromná.

Nutno říct, že jsem měla i teplotu a usnula dřív než Vojtík. Zapadla jsem v sedm k Danovi a vrátila se těsně před devátou jen rozloučit se a udělat nový sunar.

Ráno jsem se probudila o moc zdravější než den předtím a dokonce i hlas se našel.
Moc si toho ticha neužili :-)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 12. května 2018 v 19:55 | Reagovat

Týnko, to je mi moc líto. Onemocnění nás přepadnou nečekaně, nikdy si nevyberou "vhodný" termín. Ach jo, ale nakonec jsi při tom všem měla "štěstí". Oslavenci gratuluji a tobě přeji brzké uzdravení.

2 Týna Týna | Web | 12. května 2018 v 20:14 | Reagovat

[1]: Děkuji :-)
zítra to zase bude o něco lepší a do středy snad budu fit a schopná něco dělat
dneska jsem vyndala prádlo z pračky a věšet musel muž, šla jsem si lehnout, zmohlo mě to jako by to bylo skládání uhlí

3 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 12. května 2018 v 21:42 | Reagovat

To je jako naschvál, že? Nebyla to nakonec nějaká alergie. Manžel také už několik dní "chrchlá" a dnes mu syn potvrdil, že to může být alergie, když nemá teplotu a tak. Stejně je ale objednaný k lékařce obvodní, počítá s tím, že ho možná pošle pro jistotu na ORL. On o sebe  opravdu dbá, ale docela možná ho to přejde, než ho na tom ORL vezmou. Přeji ti, aby tě to nezlobilo a užili jste se nejen o narozeninách.

4 Týna Týna | 13. května 2018 v 14:53 | Reagovat

Alergie to nebyla. Doktorka říkala ošklivá viróza. Ale je to už lepší. Dneska jsem v jednom kole a zatím zvládám. Přestávky teda musí být. Zabírají i léky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama