Nákupy nenákupy a šedivé vlasy

4. října 2017 v 9:40
Je říjen. Sice nemám ráda podzim, protože nemám ráda déšť a sychravé počasí, ale je to čas, kdy se snažím začít nakupovat dárky k Vánocům. Naprosto nesnáším shánění na poslední chvíli a myslím si, že v rodině s dětmi to ani není fér. Nejlepší dárek je přece to, jak právě dětem na Štědrý den září očka radostí.

A tak jsme se dohodly s kamarádkou a vyrazily na nákupy. Výraz nákup je trochu přehnaný, vlastně to byla obhlídka možností. Protože v mojí peněžence se krčilo asi 30 korun, což je normální stav týden až dva před novým rodičovským příspěvkem (trávu ještě jíst nechodíme, máme tatínka, ale na útratu mimo se moc netváří)

Prošly jsme Sportisimo, Humanic, Bambuli a knihy. V knize jsem si nevybrala, protože to co si představuji nemají. Nevadí, vyberu si jinde něco jiného. Měla jsem v letáku vybrané zimní boty, ale ve skutečnosti vůbec nebyly tak hezké, takže na mě Ježíšek ušetří, nebo předisponuje peníze jiným směrem :-)

Venku strašně pršelo, ujel nám autobus, takže jsme v teple obchodného centra strávili dalších patnáct minut do příjezdu druhého spoje. Nevadilo nám to, povídaly jsme si.

V autobuse jsme se dohodly, že rovnou navštívíme i druhý nákupák, který je na opačném konci města, ale od kterého to máme blízko domů pěšky a kam stejně jede náš autobus.
Na druhém místě jsme prošli dvě hračkárny, kde jsem se radovala, neboť jsem předsehnala klukům vše, co chtěli, nebo by chtít mohli (to druhé platí v případě Daniela, který si sám ještě nevybere že).

Nakonec jsme se zastavili ještě v drogerii, kde já nic nepotřebovala, ale kamarádka ano. Když si vybírala řasenku, stála jsem zrovna vedle u zrcadla a v tom se se mnou zatočil svět. Byl tam! Vlastně dva! DVA!!! Jeden šedivý vlas vlastním již od svých 17 let. Zvláštností je, že pokud jej vytrhnu, do týdne je zpátky v celé své původní kráse i délce. Záhada. A teď zjistím, že asi deset centimetrů od něj si to trůní jeho kámoš. Nezaječela jsem jen s největším sebezapřením. Kamarádka suše prohlásila že jednomu tam bylo smutno. Ale zřejmě má taky nějaký exemplář, protože říkala že jsou jinak silné než ostatní vlasy (což má sakra pravdu a odkud by to asi tak věděla, kdyby je neměla). Trochu se mi ulevilo, kamarádka je o dva roky mladší a ještě nemá děti. Příchod prvého a asi posledního potomka čeká v lednu. Vlastně mě napadlo, že na to, že já mám lumpy dva jsem na tom jen se dvěma šedivými vlasy celkem dobře :-D
Nicméně otřáslo to mojí křehkou osobou. Donedávna si mě u školy, kam vodím synka do první třídy, pletli se studentkou...časy se mění a lidstvo stárne. Ale že i já...

Dneska jsem neodolala. Termín výplaty rodičovského příspěvku se blíží a já jsem objednala přes internet 3 knížky klukům k Vánocům. Mám radost. Přijdou do pátku.

Tak hezký podzim všem. A hodně štěstí při nákupech :-)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kitty Kitty | E-mail | Web | 4. října 2017 v 9:55 | Reagovat

Týnko, děkuji za připomenutí, že mám taky objednat a koupit vyhlédnuté knížky.
A s těmi šediváčky? Máš jen dva? To je při dvou tvých dětech vítězství jako hrom! Je to vlastně melír a nemusíš za něj nic vysolit ;-))

2 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 4. října 2017 v 20:19 | Reagovat

Týno, je dobře, že kupuješ knihy a ne jen hračky. Opravdu to s hračkami nepřehánějte, když vidím, co mají mladí za množství hraček, to jsem neviděla nikdy ani pohromadě ve školkách, kam kluci chodili. Pak neví s čím si hrát nejdříve.

3 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 4. října 2017 v 20:23 | Reagovat

K těm vlasům. V 16 letech jsem zjistila, že mám pramínek úplně bílých vlasů na levé straně hlavy vzadu. Byl trochu překrytý kaštanovými, ale ani později nikdy nechytl moc barvu, pokud  jsem ulítla a vlasy si nabarvila. U kadeřnice to přeháněla, byla jsem pak moc tmavá a to jsem nechtěla. Tak jsem to řešila sama a dodnes to řeším. Naposledy mne ale překvapil muž, když jsem se ho ptala, jestli je ten pramen dost tmavý: Nech to tak, je to docela zajímavé. Druhé platí za melír stovky a ty to barvíš. Dodnes nejsem docela "bílá", takže mám takové přírodně melírované vlasy- nepravidelně ale.

4 Týna Týna | Web | 5. října 2017 v 11:45 | Reagovat

[2]: tak ono hraček tu máme dost a dost, ráda bych mu sice splnila vše co mu na očích vidím, ale to nejde
ty interaktivní knihy ho baví, jsou poučné, Vojta má navíc velmi dobrou paměť takže se budou hodit a navíc přežijí roky a užije je i Daniel, Vojta knihy neničí, vůbec hračky, dává si na ně pozor, to spíš ten malej ničitel mu je okouše a poláme (ty málo trvanlivé a na jednu stranu jsem ráda, když to po kusech můžu vyhodit nenápadně)

[3]: no já mám jen dva exempláře, tak o melíru nemůže být řeč
barvená nejsem od loňského září, nechávám odrůstat co tam bylo
miluju sice přelivy dočervena, které jsem si barvila doma, ale Honzovi se to nelíbilo a proč ho dráždit, sice je fakt že hlava je moje, ale pokud jde o takovou maličkost, nebudu to dělat naschvál, líbil se mu světlý melír a co koukám zpětně na fotky, tak mohu říct že mi to tak slušelo (a to o sobě říkám zřídkakdy) takže až půjdu ke kadeřnici, tak na tohle a tam se dva šedivce ztratí :-)

5 matka matka | 12. října 2017 v 18:51 | Reagovat

Dva vlásky šedivé?
No, já je dříve maskovala také melírem, nebo účesem, dokud to šlo. V létě to "vytáhne" slunko, když zesvětlají ostatní vlasy.
Bývala jsem blondýna, ale pak jsem jaksi ztmavla, teď jsem tedy šedivá. No a protože mám delší vlasy (více než 60 cm) a nevím, kdy si je půjdu ostříhat (možná pro změnu na ježka), tak to budu opět na zimu řešit nějakým tím barvícím šampóóónkem.
Leda bych je prodala, jak to udělal dcerčin přítel. Ale ty mé vlasy jsou již fakt staré, tak nevím.

Dárky dětem? O víkendu jdeme slavit vnukovy narozeniny , toho nejmladšího vnuka a já přemýšlím, co mu dát. Většinou to řeším tak, že upeču dort a na něj dám nějakou naprostou ptákovinu. Např. vrtulník za pár šupů, nebo hasičský auto, případně jakýhosi pavouka, který když se hodí na zeď, tak pochoduje dolů,... letos to vidím, že zítra upeču dortu ve tvaru srdce, na to dám další kus dorty - berušku a na to jako ptákovinu maličkou figurku mimoně, který bliká očima a píská, či co.
Mé děti se kdysi na vánoce nejvíce zabavily peříčkem z duchny, které se nám nějak do obýváku připletlo a my soutěžili, kdo ho foukáním dostane nejvýš, udrží ho ve vzduchu,...
No a rodiče vnuků dostanou nějakou tu korunu, ať nemusí přemýšlet, jestli koupit kvalitnější boty, nebo ne,...

6 Magicmax Magicmax | Web | 21. října 2017 v 13:57 | Reagovat

Reklama:
Zúčastni se, prosím, mé jednoduché animované poznávačky. :) Účast ti oplatím 5-ti stardantními komentáří u tvých dalších článků. :) Stačí do poznávačky přidat #poznavacka.
Nabídka platí pro všechny. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama