Ukradená dvojčata

16. srpna 2014 v 21:02 |  Ucelené povídky
Viola stála vprostřed obýváku a nevěděla co dělat. Něco v ní zemřelo. Necítila žádné emoce, jen vakuum. Ten muž, kterého milovala ji tolik zranil. Stačila jediná věta.
Viola s Karlem nemohla dlouho otěhotnět. Dohodli se proto, že navštíví lékaře, aby se dozvěděli pravdu. Karla poslali na nepříliš oblíbené vyšetření, které prokázalo mírnou chybu. Dostali tedy číslo na specializované pracoviště a čekali na temrín. Karel "vyhrožoval" že dvojčata dají zabrat. Z umělého oplodnění přece bývají většinou. Viola dlouze přemýšlela. Přemýšlela, zda zvládne dvě děti najednou, zda je to moudré řešení. Zkoušela si představit sebe v situacích, ve kterých někdy vídávala jiné maminky s dvojčátky. Někdy jí to šlo, jakoby je už měla doma, jindy vůbec. Obzvlášť, pokud zašla k sestře, která měla jednoho raubíře doma a ten měl zrovna zlobící den. To potom Viola přemýšlela, zda vůbec děti chce a zvládne jedno, natož případné dvě.
Termín návštěvy centra se blížil a Viola měla stále smíšené pocity. Doma se snažila, neboť věděla, že Karel je vznětlivý puntičkář a musí mít vše tak, aby byl spokojený. Dařilo se jí celkem, až na jeden osudový výpadek.
Viola byla typ člověka, kterému se dobře pracuje ve stresu a těsně před termínem. Ať už v práci redaktorky časopisu, nebo v domácnosti. Na vše měla dostatek času a potom se mohla přetrhnout aby dohnala všechno naráz. Většinou jí to vycházelo, ne však tentokrát.
Karel se vrátil domů dřív a nenašel nic v lednici. Tedy našel na lednici vzkaz, že je hotová pouze polévka a příloha, ke které si má něco dotvořit sám. Potřebné suroviny k tomu měl. Jeho to však rozlítilo. V kombinaci s tím, že Viola nestihla odnést vyžehlené prádlo do skříní to způsobilo veliký výbuch.
Viola po návratu z práce vyslechla velmi nepříjemná slova a věděla, že je konec. Konec jejím snům, tužbám, přáním.
Karel byl vytočený doběla a ještě v noci odešel. Kam, to netušila. Ani plakat nemohla.
Po pár dnech se situace stabilizovala, něco si vyříkali, něco ne, něco nemělo cenu opakovat donekonečna.
Viola se začala těšit na dovolenou a snažila se, seč jí síly stačily. Měla ze sebe radost a těšila se na Karlovu reakci. Žádné se bohužel nedočkala. Jen tak jemně mu nadhodila, zda si v práci zařídil volno na temrín do centra. Jeho odpověď ji ranila tak těžce, jako ještě nikdy nic.
Žádné centrum nebude, nikam nejedu...

Viola byla na dně. Ještě před týdnem jí Karel šeptal, jak ji miluje a jak krásné dítě/děti budou mít a teď není nic. Pohrával si s ní jako kočka s myší. Viola necítila nic. Ani lásku, ani nenávist. Pohybovala se na velmi tenké hranici a nevěděla, co si počne...
Nejhorší bylo, že již začala reagovat i venku na projíždějící kočárky. Sevřelo se jí hrdlo, srdce a bylo jí do pláče. Tolik jsem toužila po mateřství a nikdy jej nepoznám.
Uvažovala o rozvodu, ale bylo jí jasné, že jejich přepychový mezonet si nebude moci dovolit. Leda by si potupně od Karla nechala platit op rozvodu výživné. Její práce byla placená jak kdy. Někdy poměrně dobře, jindy mizerně. Kdyby si občas něco nepřivydělala, byla by na tom hodně zle.
Kam by šla kdyby se rozvedla? Není nejmladší, než pozná jiného muže, bude jí pomalu 35 a to je na těhotenství pozdě. K rodičům se vrátit nemůže, ani vlastně moc nechce. Bilancovala a její úvahy pořád nenabraly jistý směr a cíl.
Má cenu pokoušet se Karla přemluvit? Vydírat? Co ještě má udělat aby se jí splnil sen?
Viola neví. Snad jedině čas ukáže...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 16. srpna 2014 v 21:53 | Reagovat

Povídka na pokračování, dobrá. Smutně to ale začíná...

2 Týna Týna | Web | 16. srpna 2014 v 22:02 | Reagovat

[1]: Uvidíme co hlavní hrdince vymsslíme :-)

3 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 16. srpna 2014 v 22:26 | Reagovat

Jo, to bývá v životě a dost často, tak se těším na pokračování.

4 minnoch minnoch | Web | 8. září 2016 v 18:49 | Reagovat

online pujcka pred výplatou habartov :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama